“Три зозулі з поклоном” – одна з найчарівніших перлин української літератури ХХ ст. Вона чи не найглибше віддзеркалює внутрішній світ Григіра Тютюнника, його прагнення гармонії, злагоди, доброти й усепрощення. Усього на кількох сторінках розгортається досить поширена житейська історія нерозділеного кохання, власне, традиційний «любовний трикутник». Однак автор оновлює, модернізує «цей вічний сюжет » не лише відсутністю морально-етичного конфлікту , українськими історичними реаліями, свіжою ідеєю, а й за допомогою оригінальної композиції.
У творі тісно переплітається час теперішній і минулий, реальність зі спогадами. Послідовної дії у творі немає , оскільки вона “змонтована“ з різних хронологічних фрагментів, тому непросту історію стосунків читач вибудовує сам.
Найголовніше в цій новелі почуття та переживання героїв, які автор передає тонко, глибоко , переконливо. Саме вони рухають сюжетом твору, розширюють його часові, просторові межі . Головним персонажем, насправді , тут є Любов , а люди його лише уособлюють і матеріалізують.
Класний блог👍👍
ВідповістиВидалитиЗ якими творами Г. Тютюнника Ви знайомі ще?
Дякую! Оповідання «Деревій», повісті «Климко» та «Вогник далеко в степу »
ВидалитиДуже корисна інформація!
ВідповістиВидалитиЩо ще можете розповісти про життєвий шлях автора?
Дякую! Деякий період часу Григір Тютюнник працював у сценарній студії О.Довженка , а також він створив літературний сценарій за романом «Вир». Загалом творча спадщина Г.Тютюнника невелика за обсягом , туди входить приблизно 40 новел , 5 повістей, ряд нарисів , статей , а також спогадів.
ВідповістиВидалитиГарний блоґ🙈! Про яку добу в історії України розповідається в творі?
ВідповістиВидалитиВельми вдячна ! Конкретики в творі немає , однак події новели і автобіогафії Тютюнника переплітаються , оскільки батько ліричного героя і автора новели були репресовані і заслані до Сибіру (1937р.)
Видалити